SHIRODHARA, masáž třetího oka

SHIRODHARA, masáž třetího oka
Jedná se o relaxační a regenerační ájurvédskou techniku, při které se působí tenkým proudem teplého oleje celou oblast čela a tzv. TŘETÍ OKO - vitální centrum, šestou čakru. Zároveň se jemně masíruje pokožka hlavy a zadní část temene hlavy.
Kdo nepoznal tuto masáž, neví, co je to přiblížit se Nirváně. Takto jsem hodnotil masáž SHIRODHARA, masáž třetího oka, když jsem ji poprvé zažil.

Masáž je hojně využívaná v Indii, Nepálu, na Srí Lance, v Thajsku a dalších asijských zemích, je vyhledávána pro hlubokou relaxaci a zklidnění mysli. Prožitek se zcela lyší od všech ostatních druhů procedur a masáží.

Jedná se o tradiční ájurvédskou techniku, při které se po dobu asi 45 minut působí tenkým proudem teplého oleje na na celou oblast čela a tzv. "třetí oko" - vitální centrum, šestou čakru. Zároveň se po celou dobu jemně masíruje vlasatá část hlavy a zadní část temene hlavy.
Efektem je hluboký pocit relaxace celého těla i mysli.

Účinek masáže:
- navodí hluboký pocit klidu a pohody
- snižuje úzkost, bolesti hlavy, deprese
- snižuje psychické napětí
- zlepšuje obtíže s pamětí
- snižuje nespavost
- pozitivně působí na migrény

Průběh masáže
Masírovaný leží na speciálním dřevěném stole na zádech, hlavu má měkce podloženu a nehýbe se. K masáži se požívá kvalitní přírodní ojej s přísadami dalších bylinných olejů podle konkrétní potřeby masírovaného. Nad hlavu je umístěna speciální nádoba s olejem tak, aby kapky padaly přesně na čelo mezi obočí. Olej, který stéká z hlavy se vrací zpátky do nádoby, ze které kape.

K této ájurvédské proceduře se používá speciální nádoba s kulatým dnem o obsahu okolo 2 litru s otvorem ve středu dna. V Indii se používá miska z pálené hlíny, skla, zlata, stříbra, dřeva, porcelánu nebo nerezu. V našem centru používáme porcelánovou nádobu. Ve dně nádoby je asi 1 cm velký otvor, přes který je dnem vzhůru položena kulatá miska s dírkou ve dnu. V Indii se používá tvrdá skořápka z kokosu, kovu nebo hlíny. V našem centru používáme pálenou glazurovanou misku. Nádobou i miskou obrácenou dnem vzhůru je protažen provázek asi 10 cm dlouhý. Nahoře nad dnem malé misky je upevněn přes velký uzel s dřevěným kolíčkem. Nádoba je zavěšena za řetízky upevněné k jejímu okraji z držáku. Konec provázku visí ve výšce do 10 cm nad čelem masírovaného.

Před vlastním poléváním masér potře hlavu masírovaného vlažným olejem. Do nádoby vlije ohřátý olej a nechá ho plynule stékat na čelo. Olej, který steče z hlavy, se sbírá do zásobníku pod stolem a opět se vlévá do nádoby. Po vlastní proceduře může následovat celotělová olejová masáž, nebo potření těla olejem pro zvláčnění pokožky.

Tato procedura se může provádět denně po dobu jednoho nebo dvou týdnů podle potřeb a podle fyzických i psychických podmínek masírovaného. Nejvhodnější čas k provádění procedury je v dopoledních hodinách. Odpoledne a večer nepatří mezi vhodné období. Pokud je masáž širódhára použita jako vedlejší procedůra, která má za cíl zvýšit uvolnění, lze ji provádět po celý den.

Možno absolvovat samostatně, nebo v kombinaci s celotělovou ájurvédskou masáží a ájurvédskou parní bylinnou lázní.

CENÍK ÁYURVÉDSKÝCH PROCEDUR

Procedura Poznámka Ovlivňuje Doteky na tělo Trvání procedury Cenový rozsah
SHIRODHARA, MASÁŽ TŘETÍHO OKA MASÉR a pomocník
hlava
horké oleje
mysl,
ducha,
hluboká meditace,
emoce
hladivé
tlakové
hřejivé
45 minut 500,-Kč

Následuje-li další ájurvédská procedura, je provedena za zvýhodněnou cenu:
Celotělová ájurvédská masáž Abhyanga prováděná jedním masérem 300,-Kč/hod.
Celotělová ájurvédská masáž Abhyanga prováděná dvěma maséry 600,-Kč/hod.
Celotělová ájurvédská masáž královská prováděná třemi maséry 1000,-Kč/hod.
Ájurvédská parní bylinná lázeň 200,-Kč.

Jsme plátci DPH. Koncové ceny ceníku jsou uvedeny s DPH v následujících sazbách:
- sauny 5% DPH
- masáže a další služby 19% DPH.Rejstřík:
Áyurvéda, Ájurvéda, Ayurvéda, Ajurvéda, Ayurveda, Ajurveda, áyurvéda, ájurvéda, ayurvéda, ajurvéda, ayurveda, ajurveda, Áyurvédské masáže, Ájurvédská masáž, Ayurvédské masáže, Ajurvédská masáž, Ayurvedské masáže, Ajurvedská masáž, áyurvédské masáže, ájurvédská masáž, ayurvédské masáže, ajurvédská masáž, ayurvedské masáže, ajurvedská masáž