Ajurvédské masáže částí těla

Ajurvédské masáže částí těla
Ájurvédská masáž je to technika známá již několik tisíc let při které dochází k celkové harmonizace těla, duše i mysli. Opakováním ájurvédských procedur se jejich účinek výrazně zvyšuje. Četost procedůr je individuální, doporuče se však minimálně ....
V Lazebníku šenovském najdete výběr z tradičních ajurvédských procedur, odzkoušených mnoha generacemi. Každá ajurvédská procedura je prováděna tak, aby měla smysl a samozřejmě, i požadovaný a očekávaný efekt. Vzhledem k tomu, že ajurvéda se zabývá člověkem jako celkem, (je to holistická metoda práce s tělem) i její léčebně regenerační opatření se týkají převážně celého těla. Není proto vhodné provádět masáže jen dílčích části těla, neboť tento přístup není ajurvédě vlastní. Mezi masáže, které je možné provádět samostatně patří masáž hlavy a obličeje ve spojení s aktivací lymfatického systému hlavy, krku a celého těla. Další ucelenou masáží je masáž rukou a nohou spojená s aktivací lymfatického systému těla, a uvolněním lymfatických uzlin krku, uzlin v podpaží, tříslech a břiše.

Masáž hlavy a obličeje
Je to blahodárná metoda k uvolnění napětí a každodenního stresu, pročištění organismu, regeneraci těla a oživení všech smyslových orgánů. Masáž hlavy je opravdový lék. Pokud se provede správně, může nahradit masáž celého těla. Hlava je centrem nervového systému a její masáží se zklidňuje a uvolňuje celý nervový systém. Při masáži hlavy provgádíme i masáž ramen a krku - částí těla, které jsou permanentně vystavované stresu a napětí.
- zklidňuje mysl
- napomáhá k lepšímu prokrvení pokožky hlavy
- dochází k lepšímu prokrvení mozku
- aktivuje důležitá energetická centra na hlavě
- stimuluje růst vlasů
- stimuluje mimické svaly
- odstraňuje z obličeje napětí
- redukuje jemné vrásky a zpomaluje proces stárnutí
- zlepšuje kvalitu a vzhled pleťi
- aktivuje a stimuluje lymfatický systém hlavy, krku a těla

Masáž rukou a nohou
Ruce a nohy jsou části těla, které jsou trvale vystavované zátěží, únavě a napětí
- odstraňuje psychickou únavu a stres
- posiluje svaly a uvolňuje jejich napětí
- napomáhá očistění těla od odpadních a škodlivých látek
- aktivuje a stimuluje lymfatický systém těla
- vyrovnává krevní tlak
- pomáhá odstranit pocit těžkých nohou
- snižuje otoky horních i dolních končetin.

Při ájurvédské masáž dochází k celkové harmonizace těla, duše i mysli. Opakováním ájurvédských procedur se jejich účinek výrazně zvyšuje. Četnost procedůr je individuální, doporučuje se však minimálně jednou za měsíc pro udržení pozitivních pocitů a pravidelnou regeneraci těla. Optimální je zařadit Ájurvedské masáže do pravidelné péče o tělo a mysl a dopřát si některou z jejich forem jedenkrát týdně. Především lidé vystaveni velkému pracovnímu vytížení v krátké době pocítí pozitivní účinky této formy relaxace na jejich organizmus.

CENÍK ÁYURVÉDSKÝCH PROCEDUR

Procedura Poznámka Ovlivňuje Doteky na tělo Trvání procedury Cenový rozsah
ÁYURVÉDSKÁ MASÁŽ HLAVY hlava, krk, ramena tělo
mysl
ducha
meditace
lymfatický systém
hladivé
tlakové
hřejivé
1 hod. 400,-Kč
ÁYURVÉDSKÁ MASÁŽ RUKOU
A NOHOU
krk, ruce, nohy, lymfatický systém tělo
mysl
ducha
lymfatický systém
hladivé
tlakové
hřejivé
1 hod. 400,-Kč
PÁDÁBHJANGA ÁYURVÉDSKÁ MASÁŽ NOHOU nohy, chodidla tělo
mysl
ducha
hladivé
tlakové
hřejivé
1 hod. 400,-Kč

Jsme plátci DPH. Koncové ceny ceníku jsou uvedeny s DPH v následujících sazbách:
- sauny 5% DPH
- masáže a další služby 19% DPH.

Rejstřík:
Áyurvéda, Ájurvéda, Ayurvéda, Ajurvéda, Ayurveda, Ajurveda, áyurvéda, ájurvéda, ayurvéda, ajurvéda, ayurveda, ajurveda, Áyurvédské masáže, Ájurvédská masáž, Ayurvédské masáže, Ajurvédská masáž, Ayurvedské masáže, Ajurvedská masáž, áyurvédské masáže, ájurvédská masáž, ayurvédské masáže, ajurvédská masáž, ayurvedské masáže, ajurvedská masáž