Sauny v relaxačním centru Lazebník šenovský

Sauny a parní lázně byly po staletí používány k detoxikaci organismu. Tradičně se používaly pro zlepšení mentálního zdraví, snížení bolesti a pro zvýšení dlouhověkosti. V posledních letech byla extenzivně studována terapie hypertermií (pocením) ...
Sauny a parní lázně byly po staletí používány k detoxikaci organismu. Tradičně se používaly pro zlepšení mentálního zdraví, snížení bolesti a pro zvýšení dlouhověkosti. V posledních letech byla extenzivně studována terapie hypertermií (pocením) a několik výzkumů je popsáno ve vědecké literatuře. Během těchto výzkumů bylo zjištěno, že sauny významně snižují obsah toxických látek v těle. Při správně provozované hypertermní terapii dochází k intenzivnímu vylučování těžkých toxických kovů, včetně rtuti, pesticidů a dalších. Teplo způsobuje vylučování toxinů z buněk. Toxické molekuly se pak přechodně vyloučí do lymfy. Protože pot je produkován z lymfy, toxiny se touto cestou dostanou ven z těla. Pro tento způsob vylučování toxinů nejsou játra a ledviny důležité. Z tohoto důvodu dochází k ulehčení jejich funkce a toxiny jsou schopny opustit tělo i při poruše jejich funkce. Toto může být pomoc pro chronicky nemocné pacienty, kteří jsou už tak pod velkým toxickým stresem.

Infrasauna i parní bylinná sauna jsou provozovány pouze jako privátní - pouze pro uzavřenou skupinu. Znamená to soukromí a klid. Parní bylinná sauna je pro jednu osobu a infrasauna maximálně pro 1 až 4 osoby, kdy doporučuji maximálně dvě osoby v sauně a další odpočívají. Do infrasauny je možné jít i jako jednotlivec. Ani v tomto případě k Vám nikdo nebude "přídán" a budete mít klid pro sebe.

Parní bylinná sauna je ájurvédská technika a je spojena s větší péčí personálu o Vás před, při a po saunování. Jedná se o silně detoxikační proceduru která vyžaduje zvýšenou pozornost personálu. Po sauně budete unavení a bude nutný alespoň 1/2 hodinový odpočinek.

CENÍK SAUNY

Druh saunyPoznámkaOvlivňuje Trvání proceduryCenový rozsah
INFRASAUNA
pro 2 osoby
Hluboké prohřátí, detoxidace, silné pocení, redukce hmotnostitělo 40 min. + minimálně 30 min. odpočinek300,-Kč
Parní bylinná lázeň BYLINKAProhřátí organismu, uvolnění napětí, aktivace lymfatického systému, relaxace, redukce hmotnostitělo, mysl 35 až 40 min. + minimálně 30 min. odpočinek150,-Kč
ÁYURVÉDSKÁ BYLINNÁ LÁZEŇ
s masáží hlavy
Prohřátí organismu, uvolnění napětí, aktivace lymfatického systému, relaxace, redukce hmotnosti
půsovení bylinných esencí
tělo, mysl 35 až 40 min.
+ 20 min. masáž hlavy
+ minimálně 30 min. odpočinek
300,-Kč


Jsme plátci DPH. Koncové ceny ceníku jsou uvedeny s DPH.

V ceně jsou zahrnuty ručníky (3 u infrasauny a 1 až 2 u parní bylinné sauny), pitný režim. Minimální odpočinek po saunách je 30 minut, lépe delší.

Pro pro Vaše pohodlí a pocit bezpečí si prosím přineste vlastní domácí obuv (papuče, nazouváky, trepky ...) a župan (nebo jiné lehké oblečení) pro pohyb v odpočívárně a společných prostorách relaxačního centra.

Infrasauna SALUS
Infrasauna je určena jak pro potící, tak i léčebné kůry. Je vhodná i pro osoby, které se léčí s krevním tlakem, nebo těžce snášející vysokou teplotu v klasické sauně. INFRAČERVENÝ TEPELNÝ SYSTÉM, který je v infrasauně instalovaný, je v zahraničí nazýván..
Parní bylinná lázeň BylinkaParní bylinná lázeň BYLINKA
Nahřívání těla párou prosycenou bylinnými, nebo esencemi vzácných olejů, patří mezi základní ájurvédské techniky. Dochází k velice efektivní detoxikaci organismu a hlavně k intenzivnímu parnímu prohřátí těla, při kterém s pomocí kondenzace bylinné páry...