Kdo se o Vás bude starat

Nepál 2003
Moji životní změnu podpořilo i cestování do asijských zemí, kde je jiný přístup lidí k lidem a i sama k sobě. Chci se pokusit nalézt to, co je pozitivní na jejich přístupu k lidem i sama k sobě - v našich podmínkách. Ing. Ladislav Hollý
Ing. Ladislav Hollý
Narozen 15.8.1960 v Šumperku, okres Šumperk.
Ženatý, manželka MUDr. Olga Hollá
Tři děti - 20/18/14 let, dva chlapci a dcera.

Vzdělání:
Střední průmyslová škola v Šumperku
VAAZ Brno, obor technický, titul strojní inženýr

Praxe:
· 20 let v AČR na technických, vedoucích funkcích a v oblasti výpočetních systémů AČR
· Od roku 2000 OSVČ, podnikání v oblasti informačních systémů pro cestovní ruch. Mimo jiné jsem řešil i Informační a rezervační systém Doménová koule, jenž například využívá Česká centrála cestovního ruchu a další organizace.
· Od roku 2001 výkonný ředitel Regionální agentury cestovního ruchu Beskydy a Valašsko.
· Od roku 2006 zahájení studia na škole Prosport a zajištění odborností pro relaxaci a wellness.

Poznávání:
Moji životní změnu podpořilo i cestování do asijských zemí, kde je jiný přístup lidí k lidem a i sama k sobě. Chci se pokusit nalézt to, co je pozitivní na jejich přístupu k lidem i sama k sobě - v našich podmínkách.

V roce 2001 jsem poprvé navštívil Nepál a seznámil se s životem v Himaláji. Druhá cesta v roce 2003 do turisticky málo známých území střední Himaláje, mi umožnila poznat život místních lidí v původní nekomerční podobě. Silně mne ovlivnil i pobyt v budhistickém klášteře. Na cestách jsem poznal jiný způsob života, včetně tradičních přístupů k masážím a odpočinku.

Živnostenská oprávnění
Vlastním živnostenská nebo odborná oprávnění pro tyto činnosti spojené s relaxací:
* provozovatel relaxačního centra
* masáže
* obsluha saun
* obsluha solárií
* hostinská činnost
a další

U masáží jsem následně úspěšně dokončil specializaci na lymfatické masáže.

Co se týká masáží, upřednostňuji klasickou masáž s prvky ajurvédy a čínské tlakové masáže. Za nejúčinnější považuji takovou masáž, při které si odpočine i mysl masírovaného. Proto zařazuji do masážního rituálu i jiné techniky. Lymfatické masáže v kombinaci s čínskou tlakovou masáží chodidel nohou považuji za ideální cestu k relaxaci a regeneraci těla i mysli.
K masáži přistupuji jako ke komplexu technik, které masírovaný i masér musí udělat pro úspěšný výsledek. Nelze absolvovat úspěšnou masáž bez uvolnění mysli.


Veškeré masáže provádím pouze osobám starším 18-ti let. Masáže dětí provádím pouze na požádání rodičů.

S úctou
Ing. Ladislav Hollý